HNA Group, Rolls-Royce ile 2.4 milyar dolarlık motor anlaşması imzaladı

HNA Group, Rolls-Royce ile 2.4 milyar dolarlık motor anlaşması imzaladı

My Technic HNA Group, Rolls-Royce ile 2.4 milyar dolarlık motor anlaşması imzaladı

HNA Group, Rolls-Royce ile yeni uçağı için 2.4 milyar dolar değerinde motor ve servis anlaşması imzaladı. Konuyla ilgili açıklama, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping tarafından, İngiltere seyahati sırasında yapıldı.

Anlaşma; 20 Airbus A330'u destekleyen, Trent 700 motorları ve TotalCare servis hizmeti ile, 15 adet Airbus A350-900s'e güç verecek Trent XWB motorları TotalCAre Servis hizmetini ve 5 adet A330 ile 4 adet Airbus A330'e güç verecek olan Trent 700 motorlarının TotalCare servis hizmetini kapsamaktadır.

Anlaşma ile ilgili olarak, HNA Group Başkanı Chen Feng "Rolls-Royce, yeni uçaklarımız için bize hem motor gücü hem de motor servisi sağlayacak. Yeni uçaklarımızı hizmete soktuktan sonra, Rolls-Royce ile ilişkilerimizi daha da güçlendirmeyi çok istiyoruz."dedi.

Rolls-Royce CEO'su Warren East ise, HNA Group'un yeni uçaklarının Çin içinde seyahat eden yolculara yeni bağlantılar sağlayacağını söyledi. HNA Group, Trent 700 ile güçlendirilmiş 33 adet A330 ile operasyonlarını sürdürmektedir. Anlaşmaya dahil edilen motorlar, hali hazırda Airbus'a ısmarlanan 44 adet uçağa güç verecek.

Fortune 500 listesinde yer alan, havacılık ve turizm sektörlerinde lider olan HNA Group, 1993 yılında kuruldu. Geçtiğimiz 20 yıl içinde HNA, yerel hava ulaşım operatörlüğünden, havacılık, havalimanı yönetimi, finansal hizmetler, emlak, perakende, turizm ve lojistik alanlarında hizmet veren çok uluslu bir firma haline geldi. 2014 yılı itibariyle, HNA Group'un 25 milyar USD'yi aşkın cirosu, 72 milyar USD'lik varlığı, 11 şirketi ve dünya çapında 110.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır. Türkiye'de de myTECHNIC ve ACT Havayolları (myCARGO), 2011 yılından bu yana HNA Group ile ortak olarak çalışmalarına devam etmektedir. www.hnagroup.com