HNA Group, PAI PARTNERS SAS'tan Swissport Group'u Satınaldı

HNA Group, PAI PARTNERS SAS'tan Swissport Group'u Satınaldı

Swissport Group tarafından yapılan açıklamada, PAI Partners SAS ve Çin merkezli HNA Group'un, Swissport'un satışı konusunda anlaşmaya vardığı belirtildi. Bu satınalma ile, dünyanın en büyük yer ve kargo hizmetleri şirketi olan Swissport, HNA'nın süregelen havacılık, havalimanı işletmeciliği, lojistik ve turizm alanındaki aktivitelerine eklenerek, HNA Group içinde ayrı bir birim olarak varlığını sürdürmeye devam edecek.

Swissport, HNA'nın çatısı altında, en yüksek kalite ve katma değerli hizmetlerini müşterilerine sunmaya ve bu alandaki küresel başarısını arttırmaya devam edecek. Swissport'tan yapılan açıklamada, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Thomas Staehelin bu satınalma ile ilgili; "HNA Group'un bir parçası olarak, sunduğumuz hizmetleri ve küresel ağımızı daha da güçlendirerek çalışmaya devam edecek olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.

HNA Group Başkanı Adam Tan konuyla ilgili olarak "Havayolu endüstrisine ve yolcularına en yüksek kalitede hizmet vermeye devam eden Swissport'un dünya çapındaki yönetim ekibine destek olmaktan ötürü çok mutlu ve heyecanlıyız. HNA olarak, Swissport'un küresel havacılık pazarında gelecekte elde edeceği başarılara destek vereceğiz" dedi.

PAI Partners?ın ortaklarından Ricardo de Serdio, ?Swissport?un, HNA tarafından satın alınması, şirketin havaalanı hizmet sektöründe en iyi konsolidasyon platformu olduğunu göstermekte ve alanında dünya lideri bir firma olarak stratejik değerini bir kere daha kanıtlamaktadır. PAI'nin uluslararası büyüme potansiyeli olan Avrupa firmalarını takip ederek belirleme konusunda uzun yıllardır deneyimi bulunmaktadır? dedi.

Şirketin %100 işlem değeri 2.73 milyar CHF. Satınalma işleminin gerekli yasal otorite ve rekabet kurumunlarının değerlendirmelerini takiben bu senenin sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Fortune 500 listesinde yer alan, havacılık ve turizm sektörlerinde lider olan HNA Group, 1993 yılında kuruldu. Geçtiğimiz 20 yıl içinde HNA, yerel hava ulaşım operatörlüğünden, havacılık, havalimanı yönetimi, finansal hizmetler, emlak, perakende, turizm ve lojistik alanlarında hizmet veren çok uluslu bir firma haline geldi. 2014 yılı itibariyle, HNA Group'un 25 milyar USD'yi aşkın cirosu, 72 milyar USD'lik varlığı, 11 şirketi ve dünya çapında 110.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır. Türkiye'de de myTECHNIC ve ACT Havayolları (myCARGO), 2011 yılından bu yana HNA Group ile ortak olarak çalışmalarına devam etmektedir. www.hnagroup.com

PAI Partners, Paris, Londra, Luxemburg, Madrid, Milano, Münih ve Stockholm'de ofisleri bulunan, Avrupa'nın önde gelen girişim sermayesi şirketlerinden biridir. PAI, 7.5 milyar Euro'luk girişim sermayesi yönetmiştir. 1994 yılından bu yana, PAI, 11 ülkede, 39 milyar Euro'luk işlem değeri olan, toplam 56 LBO işlemini başarıyla gerçekleştirmiştir. Sektörel bazlı organizasyonel yapısı ile öne çıkan PAI, stratejik değerini arttırmak isteyen firmalara finansal ve stratejik destek sunmaktadır. PAI ile ilgili daha fazla bilgi için: www.paipartners.com