Hainan Havayolları, Haziran 2016'da Pekin-Manchester Seferlerine Başlayacak

Hainan Havayolları, Haziran 2016'da Pekin-Manchester Seferlerine Başlayacak

23 Ekim 2015 Manchester - İngiltere:

Hainan Havayolları, 2016 yılı Haziran ayında, Pekin-Manchester seferlerine başlayacaklarını açıkladı. Bu yeni rota ile ilk defa iki şehir arasında aktarmasız uçuş gerçekleşecek.

23 Ekim'de, Hainan Havayollları, Manchester Havaalanı'nda, Çin Halk Cumhuriyeti Başkan Xi Jinping, Birleşik Krallık Başbakanı David Cameron, HNA Group Başkanı Chen Feng, Manchester Airports Group Yöneticisi Charlie Cornish, Hainan Havayolları Başkanı Xie Haoming, Çin ve Birleşik Krallık'taki devlet kurumları temsilcileri ve medyanın da katıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Hainan Havayolları'nın gerçekleştireceği Pekin- Manchester rotası, Başkan Xi'nin Birleşik Krallık ziyaretindeki önemli başarılarından biri ve ülkeden ayrılmadan önce gerçekleştirdiği son etkinlikti. HNA Group Başkanı Chen Feng konu ile ilgili olarak basın toplantısında; "Çin'de doğan bir firma olarak, son dönemde uluslararası pazarda etkin bir şekilde genişliyoruz, Hainan Havayolları "Tek Kemer, Tek Yol" sözünün arkasında durmak için elinden geleni yapıyor ve son yıllarda Avrupa ile Çin arasında aktarmasız uçuşlar gerçekleştiriyor. Pekin - Manchester seferleri de başladığında yeni bir hava köprüsü oluşacağına inanıyorum." şeklinde bir açıklama yaptı.

Sözlerine Hainan Havayolları'nı kutlayarak başlayan Manchester Airports Group CEO'su Charlie Cornish "Hainan Havayolları'nın Pekin - Manchester rotasına şahitlik etmekten gurur duyuyorum. Bu yeni rota ile Birleşik Krallık ekonomisine 250 milyon poundluk canlanma gelecek. Manchester Havaalanı, İngiltere'nin kuzeyine uluslararası bir geçiş kapısı işlevi görüyor ve bölgeyi canlandırmak için ülke gücünde önemli bir rol oynuyor. Yeni rotanın açılmasıyla birlikte Kuzey İngiltere, Çin'den daha çok yatırımcının dikkatini çekecek ve bölge, Çinli iş adamları ve yöneticiler tarafından daha çok rağbet görecek" açıklamasında bulundu. Pekin-Manchester seferi, Hainan Havayolları'nın bu yıl başladığı Chongging - Roma, Pekin - San Jose, Şanghay - Boston, Şanghay - Seattle ve Pekin - Prag'dan sonra altıncı uluslararası seferi olacak. Pekin-Manchester seferinin başlamasıyla Hainan Havayolları'nın global ağı daha çok gelişecek. Hainan Havayolları ile global iş ortaklarının ve Manchester Airports Group çatısı altında birleşen diğer havayollarının da hizmetleriyle, Çin'den seyahat eden yolcular, dünya çapında daha çok şehri kolaylıkla ziyaret edebilecek.

Hainan Havayolları'nın Pekin-Manchester Uçuş Seferleri (Not: Tüm iniş ve kalkışlar yerel saatte belirtilmiştir):

Uçuş Numarası Kalkış Noktası Kalkış Saati Varış Noktası Varış Saati Uçuşlar
HU7903 Pekin 1:45 am Manchester 6:05 am Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi
HU7904 Manchester 12:00 öğlen Pekin 5:25 am ertesi gün Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi

Hainan Havayolları: Ocak 1993'te kurulan, Hainan Airlines Co.Ltd , yolcularına tam kapsamlı ve kusursuz havayolu hizmeti sunmaya kendini adamış, dünya çapındaki 5 yıldızlı, yedi SKYTRAX havayolundan biridir. Hainan Havayolları, aynı zamanda dünyanın en güvenli 10 havayolu şirketi arasında yer almaktadır.

Hainan Havayolları, kargo ve yolcu taşımacılığı yapmak üzere kendini yapılandırmış, Boeing 737, 787 ve Airbus 330 tipi uçaklardan oluşan genç ve lüks bir filoya sahiptir. Hainan Havayolları yolcularına tam mahremiyet sağlamak üzere her biri özel olarak bölümlere ayrılmış "first class" koltukları ve yenilenmiş, geniş alana sahip "business class" koltukları ile hizmet vermektedir. Hainan Havayolları, yolcularını, dünya çapında 90 ülkeye bağlayan 500 güzergahta Çin, Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'ya uçuş gerçekleştirmektedir.

HNA Group: Fortune 500 listesinde yer alan, havacılık ve turizm sektörlerinde lider olan HNA Group, 1993 yılında kuruldu. Geçtiğimiz 20 yıl içinde HNA, yerel hava ulaşım operatörlüğünden, havacılık, havalimanı yönetimi, finansal hizmetler, emlak, perakende, turizm ve lojistik alanlarında hizmet veren çok uluslu bir firma haline geldi. 2014 yılı itibariyle, HNA Group'un 25 milyar USD'yi aşkın cirosu, 72 milyar USD'lik varlığı, 11 şirketi ve dünya çapında 110.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır. Türkiye'de de myTECHNIC ve ACT Havayolları (myCARGO), 2011 yılından bu yana HNA Group ile ortak olarak çalışmalarına devam etmektedir. www.hnagroup.com